Navigace: Medové údolí > Aktuality

Aktuality

Kontrola mléka

Naše kozí mléko je pravidelně odebíráno a zasíláno na rozbor. Sleduje se obsah mléčných složek a hlavně přítomnost nežádoucích bakterií. Níže je k dispozici protokol z povinného odběru pro prodej syrového mléka ze dvora (CPM - celkový počet mikroorganismů, zlatý stafylokok). Krom tohoto jsme ještě nechali testovat mléko na boreliozu (která je nepasterovaným kozím mlékem přenosná na člověka) taktéž s negativním výsledkem. Takže - s chutí do něho :-) ! 

Výstava Náš chov v Lysé nad Labem 2018

Letos jsem se do Lysé vypravila s kozí mládeží, Marwinem a Clownee z Medového údolí. Za foresty nás jeli reprezentovat beránci na aukci a jejich otec Čtyřočko (linie Pixie, st.registr PIX-0020) a dvě jehničky. Čtyřočko se umístil mezi staršími berany na druhém místě, všichni beránci se ctí prošli aukcí a byli zařazeni mezi chovné jedince. Nejvíc mi vyrazilo dech umístění Tařiných potomků. Clownee v kategorii koziček 5-12 měsíců stáří získala druhé místo a titul vicešampionky, Marwin svou kategorii vyhrál a krom titulu šampiona si ještě jako jediný ze všech vystavovaných jedinců odvezl maximální možný bodů od komise hodnotitelů - 270 !  Jsem na ně nezřízeně pyšná :-) !

20181008_165216.jpg
Clownee.jpg
Marwin.jpg
M.jpg

Květový med

Včelky se v sezóně 2018 opět snažily a tak máme k dispozici kvalitní květový a smíšený med, letos s výrazným podílem akátu. Pokud máte zájem zavolejte, objednejte, může být k odběru u nás na farmě, na Mělníce či v Praze nebo zaslán na dobírku. Cena 150 kč/kg (sklenici).

IMG_3407.jpg
 
© www.medoveudoli.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma